weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Poznajcie Dorotkę, Marcina i Annę

impreza plenerowa

Poznajcie Dorotkę, Marcina i Annę

Pod Basztą Dorotką będzie wiele się działo!

W ostatnią sobotą czerwca zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy Baszcie Dorotce! Każdy czasem marzy, żeby przenieść się w krainę baśni, legend… Zapraszamy na taki niezwykły dzień właśnie 25 czerwca w godzinach od 14.00 do 20.00, kiedy to wspólnie przeniesiemy się do grodu Piastów…

Pomogą nam w tym legendy kaliskie. Kalisz ma aż cztery legendy związane ze średniowieczem. Znacie je?

Baszta nie bez kozery jest Centrum Baśni i Legend...a tam… Oczywiście można zajrzeć, zobaczyć i obejrzeć. Będzie można poznać rycerzy tych , którzy wraz z Królem Kazimierzem  zawitali do grodu nad Prosną, które to wydarzenie opisane jest w baśni „Maciuś i  Król”.  Ich zwyczaje i kulturę, zobaczyć jak walczą, a może ktoś będzie chciał samemu spróbować powalczyć? Będzie ku temu okazja!

Żeby nikomu nie było smutno i aby nikt się nie nudził, pobawimy się w dawne (i trochę młodsze) gry i zabawy (tak, tak, oni też się bawili). Będzie można zobaczyć rękodzieło, ale i spróbować miodów, podpłomyków oraz pajd smakowitego chleba - tak jak to się działo na kaliskim targu opisanym w baśniach.   Ale trzeba być czujnym, bo drapieżne ptaki czają się tuż obok: sowa, jastrząb,  nawet orzeł a w stawach parkowych pluskają żaby - „Milczące żaby".        

Tego dnia zabierzemy Was również w podróż w czasie! Wsiądziecie do zabytkowego autobusu, który pokaże Wam historyczny, piastowski Kalisz i z powrotem traficie pod Basztę Dorotkę. Będą też goście z pobliskiego Konina jako przedstawiciele  południowo-wschodniego odcinka szlaku piastowskiego.

A tu na koniec z wielką pompą wystrzeli armata! Spokojnie! Przez wszystkie te atrakcje przeprowadzą nas legendarna Dorotka wraz z Marcinkiem oraz Anna. Wiecie kim są? Po magicznej sobocie będziecie z nimi zaprzyjaźnieni!Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

GDZIE: Baszta Dorotka i plac pod basztą

KIEDY: 25.06.2022r, godz. 14.00 – 20.00

Lokalizacja

51.76425372583749, 18.093406848789478
  • 2022-06-25
    14:00 - 20:00
  • bezpłatne
  • Kalisz
    Baszta Dorotka i palc pod basztą
  • Informacja Turystyczna w Kaliszu
    tel: 571 315 110

Polecane wydarzenia: