weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Królewski Poznań

gra terenowa

Królewski Poznań

Gra toczy się w przestrzeni Starego Miasta w Poznaniu. Uczestnik zabawy wędruje z ulotką questową rozwiązując zadania i zagadki, które prowadzą do ukrytej skrzyni skarbów. Skarbem jest pieczęć, którą przystawia się na ulotce, jako poświadczenie przejścia questa.

W trakcie wyprawy uczestnik wędruje po miejscach pozornie znanych, a jednak pełnych niespodzianek i tajemnic. Rozwiązując zadania i zagadki odkrywa nowe oblicze znanego przecież miasta. W tym queście poznaje miejsca związane z królewską przeszłością Poznania, a największym odkryciem jest informacja, że to właśnie tutaj narodziło się polskie godło narodowe!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje kiedy podejmie wyzwanie!

Trasa questu zaczyna się na Starym Rynku w Poznaniu, przy kamienicy nr 50.

Czas przejścia ok. 45 minut.

UWAGA!!!
Ze względu na trwające remonty i prace budowlane w obrębie Starego Rynku i Placu Kolegiackiego mogą wystąpić przejściowe trudności z dotarciem do wszystkich zagadek, nie mniej skrzynia skarbów jest cały czas dostępna.

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

 

  • 2022-06-25
  • Poznań
    Stary Rynek

Polecane wydarzenia: