weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Żnińska Noc Świętojańska

impreza plenerowa

Żnińska Noc Świętojańska

 

W najkrótszą noc w roku zapraszamy na plażę nad Małym Jeziorem Żnińskim. Wybierzemy najpiękniejszy wianek świętojański, a następnie wszystkie przyniesione puścimy na wodę...
 

W programie:

17.00 - Piracka wyspa - zabawy animacyjne dla dzieci

Do godz. 17.00 - dostarczanie wianków na konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI - regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie internetowej Żnińskiego Domu Kultury.

18.30 - rozstrzygnięcie konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI i puszczanie wianków na wodę ze statku VENEZIA.

18.45 - koncert zespołu LEONARD LUTHER & WŁASNY PORT

 

Leonard Luther jest zaliczany do ścisłej czołówki pieśniarzy bardów których inicjatywa artystyczna sięga estrady studenckiej i którzy do dziś nie wyrośli z pięknej choroby jaką jest zauroczenie poetyckim słowem i muzycznym liryzmem. Luther jest absolwentem WSP w Bydgoszczy i współtwórcą ówczesnej-i niestety minionej –potęgi klubu ”Beanus”. Klimat jego twórczości znany i wypracowany przez Wolną Grupę Bukowinę, Stare Dobre małżeństwo pozwala na ciekawa i mistrzowską interpretacje tekstów Aleksandry Bacińśkiej. Świat piosenek Leonarda jest z lekka nostalgiczny, pełen nastrojowych pejzaży, owiany obłokiem poezji i przyswajalnych melodii. Niewątpliwym atutem Leonarda jest jego silny sugestywny głos oraz emocje w trakcie wykonywania utworów które tworzą niezwykły klimat, towarzyszący koncertom artysty.

Od wielu lat, prawie dwudziestu, druhem Leonarda, bratnią duszą , aniołem stróżem i przyjacielem scenicznym jest Piotr Gąsiewski, gitarzysta i harmonijkarz, z którym do dzisiaj prowadzi owocną pracę artystyczną. Od ponad 10 lat Piotr Gąsiewski prowadzi swoją formację muzyczną Własny Port, której muzycy towarzyszą Leonardowi na koncertach. Tych dwóch muzyków wypracowało sobie swój niepowtarzalny styl gry i wykonywania utworów. Tajemnica niepowtarzalności koncertów Leonarda polega na każdorazowym innym wykonaniu tego samego utworu. Przez ostatnie dwadzieścia lat tylko Piotr Gąsiewski zdołał sprostać tak wymagającej osobowości scenicznej.

Własny Port powstał w 2003 roku w Bydgoszczy. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół można usłyszeć między innymi w klubach Tawerna i Kubryk, gdzie co tydzień gromadzi komplet publiczności. W repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, ale własnoportowi muzycy nie stronią też od piosenek dobrze znanych i bliskich sercom żeglarzy, także w wykonaniu a capella. Setki zagranych koncertów i udanych imprez są wizytówką zespołu. Do wielu miejsc wraca wielokrotnie.


Żniński Dom Kultury
ul. Pocztowa 15, 88-400 Żnin
tel. 52
302 05 17
www.zninskidomkultury.pl
e-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

Lokalizacja

  • 2019-06-22
    17.00 - 20.00
  • udział bezpłatny
  • Żnin
    Park nad Jeziorem Żnińskim Małym

Polecane wydarzenia: