weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Objazdowy Szlak Piastowski - Płowce

impreza plenerowa

Objazdowy Szlak Piastowski - Płowce

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i rodziny z dziećmi na “podróż w czasie” podczas wydarzenia - Objazdowy Szlak Piastowski! To niebywała okazja, aby przenieść się w czasy średniowiecza i poznać historię początków Polski oraz zapoznać się z atrakcjami Szlaku Piastowskiego. 

 

27 sierpnia 2023 roku Objazdowy Szlak Piastowski zawita do Płowiec - obozowisko pełne piastowski zabaw i animacji dla najmłodszych zlokalizowane zostanie na symbolicznym polu bitwy pod Płowcami. Początek animacji o godzinie 17:00

Uwaga! 27 sierpnia w Płowcach odbywa się inscenizacja bitwy pod Płowcami (od godziny 15). Po bitwie odbędzie się Objazdowy Szlak Piastowski (godz. 17:00)

 

Podczas Objazdowego Szlaku Piastowskiego zostanie zorganizowany blok animacji dla dzieci, który przybliży młodym uczestnikom czasy panowania Piastów poprzez interaktywne zabawy z animatorami. Dzieci wraz z rodzinami będą miały okazję sprawdzić swoją celność, a także wezmą udział w próbie odtworzenia dawnych zabaw i wyzwań, które rozgrywano w dawnych czasach. 

Dla młodych odkrywców przygotowaliśmy wiele ciekawych aktywności, takich jak budowanie makiet zamków średniowiecznych oraz sprawdzanie swojej pamięci na temat Szlaku Piastowskiego. Będzie to doskonała okazja dla dzieci, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, bawiąc się jednocześnie w duchu historycznym. 

Dla nieco starszych uczestników przygotowano wystawy mobilne, m.in. dotyczącą historii świętego Wojciecha przygotowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie a także wystawę prezentującą walory turystyczne Szlaku Piastowskiego.  

Objazdowy Szlak Piastowski zatrzymuje się w miejscach, które idealnie współgrają z piastowską historią.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, pasjonatów kultury średniowiecza i rodziny z dziećmi na niezapomnianą podróż w czasie. Dołączcie do nas! Wspólnie odkryjmy tajemnice naszych przodków! 

Wydarzenie jest bezpłatne. Objazdowy Szlak Piastowski jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Lokalizacja

Polecane wydarzenia: