weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Koronacja Królewska w Gnieźnie

impreza plenerowa

Koronacja Królewska w Gnieźnie

W tym roku wracamy pod gnieźnieńską katedrę z jednym z największych wakacyjnych wydarzeń, jakim jest Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”.

Postaramy się nie zawieść apetytów wszystkich, którzy na nią czekają. Naszym priorytetem oprócz obozowiska średniowiecznego, pokazów walk, muzyki i tańca dawnego będą pokazy konne i teatr ognia.

Nie zapomnimy o najmłodszych, dla których zostanie uruchomiona strefa z wieloma atrakcyjnymi warsztatami działająca w godzinach trwania festiwalu.

Nie zabraknie także aromatycznego jadła i napitku, miejsca pokazowej kaźni oraz potężnego terenu z machinami i urządzeniami oblężniczymi.

Tradycyjnie Koronacji towarzyszyć będzie Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu, który rozegrany zostanie w niedzielę.

Nowością będzie strefa średniowiecznego ogrodu, w której zafunkcjonują zielarze oraz czarownica, a w niedzielę rozegrana zostanie gra terenowa w poszukiwaniu „Skarbu Bolesława”. Uczestnikom przeszkadzać będą dwie agencje: Liga Obrony Skarbów i Organizacja Dal, które rywalizują ze sobą o zdobycie skarbu. W grę zaangażowane są lokalne firmy.

Całość dopełni fachowy komentarz oraz fantastyczna atmosfera, która towarzyszy Koronacji Królewskiej w ostatni weekend lipca.

Czas i miejsce: 29-30 lipca, Plac św. Wojciecha (pod katedrą gnieźnieńską).

Lokalizacja

  • 2023-07-29
  • bezpłatnie
  • Gniezno
    Plac św. Wojciecha (pod katedrą gnieźnieńską)

Polecane wydarzenia: