weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Początki lokacyjnego Kalisza

gra terenowa

Początki lokacyjnego Kalisza

Kalisz jest największym miastem Niziny Południowowielkopolskiej. Leży nad rzeką Prosną. Jest także ważnym węzłem komunikacyjnym. Oprócz transportu kolejowego, leży na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych (nr 12 i 25) oraz wojewódzkich.

Kalisz - miasto w Polsce w województwie wielkopolskim, wzmiankowane już w czasach rzymskich jako osada na szlaku Bursztynowym, w queście „Początki lokacyjnego Kalisza” ujawnia swoje mniej znane oblicze. To obraz miasta doby gotyku, barwny ze względu na legendarne i prawdziwe opowieści, ukryty w zagadkach i zadaniach na trasie questu. Odkrywanie ich rozwiązań coraz bardziej przybliży wędrowców do... skarbu!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Zarezerwuj sobie godzinę, załóż wygodne buty i ruszaj na spotkanie przygody!

Questowa ścieżka zaczyna się przy kaliskiej katedrze, od strony ulicy Kanonickiej.

Czas przejścia ok. 60 minut plus ok. 10 min. na powrót do miejsca startu.

Ulotki do  gry można samodzielnie wydrukować z pliku PD na www.regionwielkopolska.pl

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Lokalizacja

  • 2022-06-24
  • Kalisz
    katedra przy ulicy Kanonickiej

Polecane wydarzenia: