weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Weekend z Questami w Trzemesznie

gra terenowa

Weekend z Questami w Trzemesznie

Wszystkich miłośników odkrywania tajemnic i wędrówek z historią w tle zapraszamy 8-9 lipca na Weekend z Questem do Trzemeszna.

Wśród osób które na końcu wędrówki odnajdą skarb, rozlosowane zostaną upominki. Warto dodać, że trzemeszeński Quest jest wliczany do konkursu „Wakacje z Questami”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu.

Przez blisko 700 lat historii Trzemeszno było własnością kanoników regularnych, którzy tutaj zostali sprowadzeni przez Bolesława Krzywoustego w pierwszej połowie XII w. Zakonnicy byli dobrymi gospodarzami, po których zachowało się w mieście wiele pamiątek. O kanonikach regularnych, klasztornych zwyczajach, o zakonnych fundacjach, które przetrwały do dzisiaj, można dowiedzieć się wędrując po Trzemesznie posługując się  Questem – „Trzemeszno – klasztorne miasto”.

Quest Trzemeszno – klasztorne miasto można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Trzemeszna zakładka Dla Turysty, a także ze strony  www.regionalnawielkopolska, i www.questy.org.pl. Po gotowy wydruk można także zgłosić się osobiście do Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, ul. 1 Maja 1, osoba odpowiedzialna -  Renata Pałucka inspektor ds. turystyki i dziedzictwa kulturowego tel. 509 037 772. Quest jest także dostępny w aplikacji QUESTY Wyprawy Odkrywców.

Osoby które ukończą zabawę i odnajdą skarb, chcące wziąć udział w losowaniu upominków  muszą wysłać drogą mailową na adres: renata.palucka@trzemeszno.pl  zdjęcie z odciskiem pieczęci ukończenia Questu oraz trzema nazwiskami postaci historycznych jakie podczas zabawy zostaną odkryte w Queście. Na maile czekamy do 12 lipca. Powodzenia!

Uwaga! Uczestnik ! „Weekendu z Questem” w Trzemesznie”, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz, w przypadku wygranej, na umieszczenie imienia i nazwiska na liście laureatów konkursu na stronie organizatora lub w publicznych informacjach na ten temat.

Lokalizacja

Polecane wydarzenia: