weekend na szlaku piastowskim - logo mobilne
Weekend na szlaku piastowskim
Weekend na szlaku piastowskim

Muzeum od kulis

zwiedzanie z przewodnikiem

Muzeum od kulis

Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć laboratoria Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, w których badane i konserwowane jest drewno, które wydobyte zostało podczas badań archeologicznych!

Otwarcie Państwu drzwi do pracowni konserwacji zabytków umożliwi poznanie i zrozumienie procesu, któremu poddawane są zabytki archeologiczne, po ich wydobyciu z miejsca depozycji. Przykładem w tym konkretnym wypadku będzie drewno, które jest jednym z bardziej skomplikowanych i pracochłonnych tematów w konserwacji zabytków. Możliwość zobaczenia z bliska metod konserwacji i zabytków będących w trakcie tych procesów oraz bezpośredniej rozmowy z naukowcami to wyjątkowe wydarzenie. Jest to jedna z nielicznych okazji do zajrzenia za kulisy Muzeum, przyjrzenia się pracy naukowców i wstępu do największej w Polsce pracowni konserwacji drewna. Dzięki temu wzbogacić się będzie można o wiedzę dotyczącą zarówno fizykochemicznych metod zabezpieczania zabytków, jak i metod interpretowania znalezisk oraz tworzenia na ich podstawie rekonstrukcji obiektów.

Po wizycie w laboratorium przewodnik zaprowadzi Państwa na Rezerwat Archeologiczny, by opowiedzieć o metodach archeologicznej rekonstrukcji znalezisk drewnianych. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji za pomocą formularza >>>.

Obowiązują standardowe bilety do Muzeum, do nabycia w kasach po przybyciu na miejsce. Z powodu charakterystyki odwiedzanej pracowni ograniczamy dolną granicę wieku do 15 lat.

Lokalizacja

 • 2021-06-18
  15:00 - 17:00
 • Bilet normalny: 17 zł, bilet ulgowy: 10 zł
 • 10 miejsc
 • Biskupin
  Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
 • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
  tel: 523025055

Polecane wydarzenia: